top of page
  • תמונת הסופר/תteambertmma

THE CIRCUS IS IN TOWN!!!

עודכן: 4 בדצמ׳ 2018


Mayweather vs Mcgregor

עכשיו שיש כבר תאריך לקרב- 26/8/17, שעתיד להיות הכי ריווחי בהיסטוריה של עולם הקרבות , אני חייב להגיד כמה מילים על המאורע.

יש סיכוי להפתעה?

באופן גורף ,כל מי שמבין בלחימה ובפרט מי שבא מעולם האגרוף, לא נותן לקונר מק'רגור שמץ של סיכוי לעשות משהו בקרב. לאור העובדה שמק'רגור עומד להילחם בקרב אגרוף מול המתאגרף הטוב בדורו ואחד המתאגרפים הגדולים בכול הזמנים, ללא שום ניסיון בעולם האגרוף המקצועני, די קשה להתווכח עם ההנחה, אבל סתם בשביל הקטע אני בכל זאת אנסה.

גם כיום, אחרי ההתפתחות העצומה של ספורט ה MMA, עדין לוחמים נשענים בעיקר על דיסציפלינה אחת, שבה הם שולטים באופן מלא. לדוגמא חביב נרמגמדוב עם האבקות, דמיאן מאיה עם ג'יו ג'יטסו, סטיבן תומפסון עם קראטה וכו'. זה לא אומר שהם לא יודעים לעשות הכול בתוך זירת ה MMA, אבל לכל אחד מהלוחמים שציינתי יש תחום אחד שבו הם ממש טובים וזה היתרון היחסי שלהם על לוחמים אחרים. בדרך כלל הלוחם שמצליח לגרום לקרב להתנהל בעולם שלו, ינצח את הקרב (אגב, בגלל זה למתאבקים יש יתרון עצום. הם יכולים להחליט אם הקרב יתנהל בעמידה או על הקרקע).

מה כל זה רלוונטי? נחשו מה דיסציפלינה שממנה מק'רגור הגיע לעולם ה MMA ובעזרתה הוא מנצח את כל הקרבות שלו....ניחשתם נכון- אגרוף. גם הבעיטות שמק'רגור זורק במהלך הקרב, מטרתן ברוב המקרים הנה להסיח את דעת היריב מהידיים הקטלניות של האירי. דבר נוסף שמוכרחים לזכור, כשמק'רגור פוגע בך אתה נופל. פיראס זהאבי, המאמן האגדי של ג'ורג' סנט פייר, קורא לזה "מגע המוות". אם הוא יצליח לפגוע במיוות'ר, מיוות'ר יהיה בבעיה רצינית.

הבעיה שכל כך הרבה מתאגרפים גדולים נלחמו מול מיוות'ר וכל כך מעט הצליחו לפגוע בו, אז לוחם MMA שמעולם לא התאגרף באופן מקצועני יצליח?

כאן נכנס המשחק הפסיכולוגי. מק'רגור עולה לקרב שאין לו מה להפסיד. הוא הולך לצאת מהקרב הזה עם ארגזים של כסף, ועוד לפי שהחוזה נחתם הוא התחיל "למכור" את הנרטיב שזה לא באמת קרב אלא מדובר בתחרות אגרוף עם כללים מאוד ספציפיים ואם הוא פשוט ילך מכות עם מיוות'ר הוא יהרוג אותו (מה שדי נכון). כלומר, אם מק'רגור יצליח לסיים את כל 12 הסיבובים ולתת קרב סביר זה יחשב כניצחון מבחינתו. אפילו אם הוא יפסיד בצורה מבישה זה לא יפגע יותר מידי במניה שלו. הוא יוכל לחזור להתחרות ב UFC כאלוף עולם (בת'כלס בשתי קטגוריות משקל) עם הרבה מאוד אופציות לקרבות מעניינים וריווחים. לעומת זאת, אם מיוות'ר לא מנצח את הקרב בצורה משכנעת, ואני מדובר על נוקאאוט, זה יהווה איזשהו כתם על הרקרוד המושלם שלו שהוא כל כך אוהב (צריך לזכור שניצחון בקרב הזה ומיוו'תר עובר את רוקי מרציאנו האגדי עם מאזן מושלם של 50-0). בשביל לעשות זאת הוא יצטרך לצאת מאזור הנוחת שלו, משחק ההגנה המשולם, ולהיות יותר אגרסיבי, מה שיכול להשאיר אותו יותר פתוח. תוסיפו לזה את העובדה שמק'רגור גדול יותר פיזית וצעיר ביותר מעשור, ואולי, רק אולי יש סיכוי להפתעה.

אבל אחרי שאמרתי את כל זה אני חייב להגיד שכנראה שלא תהיה הפתעה ונראה עוד קרב טיפוסי של מיוות'ר- כתישה שיטתית במשך 12 סיבובים.

אבל מה כל זה משנה, די ברור שבמקרה הזה כל הבילד-אפ לקרב מעניין הרבה יותר מהקרב עצמו. כל המסיבות עיתונאים, הקליפים, הראיונות והטראש טוק אווו הטראש טוב. אני רק מדמיין את מק'רגור ופלויד מיוות'ר האב מחליפים עלבנות. יש הרבה אנשים, בעיקר מעולם האגרוף, אוסקר דה-להויה לדוגמא, שחושבים שמדובר בביזיון לעולם האגרוף ואפילו קרא לאוהדים להחרים את הקרב. בעיני זה קצת לצאת מפרופורציות, בסופו של דבר מדובר בבידור, ב show business והקרקס מגיע לעיר, מי לא אוהב ללכת מידי פעם לקרקס?

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page