top of page
Aya BG1.jpg
logo-white.png
 
תש״ח 2, ת"א, איה 052-5803037
roni frontpage.jpg

על הסטודיו

הסטודיו הוא מרחב המאפשר לחוות ריקוד, לחקור ריקוד, וללמוד ריקוד.

אנחנו שואלים שאלות ויוצאים איתם למסעות....

מאיפה מתחילה תנועה?

התשובות הן תוצאות של חיפוש ובדיקה וכל שיעור בסטודיו מביא נתיב אחר לבחון את השאלה....

הטכניקה וההבעה שלובות זו בזו.

כל הפרדה היא לצורך למידה בלבד.

המטרה היא לחוות רגעים שיש בהם אחדות בין דיוק אסטטי ,צורני לכנות ובשלות של רגש, רעיון ומשם מתחיל יופי.

ומשם מתחילה להיווצר שפה של תנועה.

התלמידות בסטודיו מתרגלות תהליכי יצירה כחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים.

תהליכי יצירה מופרים מחופש גופני  וחופש גופני מתרחב מתוך אימון פיזי מתמשך מעמיק ועקבי.

מתוך התפיסה הזאת מתהווה לו סטודיו שבו תנועה וריקוד הם דרך ולא מטרה והגופים הצעירים הבאים בשעריו עושים בו כברת דרך.

והדרך היא דרכם.

השיעורים בסטודיו

aya-girls-5.jpg

מחול יצירתי לגיל הרך

שיעורים המיועדים לגילאי הגן ובמהותם מפגישים את הילדים עם הריקוד מנקודת מבט פנימית ולא חיצונית. אלתור ועבודה עם דימויים הם בסיס לעבודה יצירתית משחקי תנועה ואתגרים הם בסיס לרכישת מיומנויות תנועתיות. שיוט במרחבי הדמיון הלובשים צורה של תנועה, רגש והבעה.

תמונה למודרני דף נחיתה.jpg

מודרני

מתודה מאורגנת לעבודה עם הגוף המתבססת על עקרונות העבודה של טכניקת גראהם. יציבה, נשימה, משקל, ארגון הגוף לטובת הבעה. הפנמה גופנית של עקרונות העבודה מתוך תרגול וחזרה. יחסים בין הגוף המוסיקה והמרחב תוך תנועה דינאמית משתנה. שיעורים בקצב סוחף....

אימפרו תמונה לדף נחיתה.jpg

אימפרוביזציה

פיתוח שפה תנועתית מקורית הנולדת ראשית מחופש יצירתי , חופש הבעתי. עבודה מול גירויים משתנים לתנועה. אלתור בתוך מסגרת או מחוץ למסגרת. חיבור בין תנועה, תחושה, רגש וחזרה. התבוננות על תנועה של עצמי ושל הקבוצה.תנועה שבאה מהפנים ותנועה שבאה מהחוץ.
בלי שיפוט. 
הכרה במה שעולה מהגוף ואיך אפשר לעבוד איתו כחומר ליצירה.

dance5.jpg

בלט קלאסי

מתודה מאורגנת לבניה של שפה תנועתית אחידה ובסיסית של מחול. הבלט הקלאסי הוא טכניקה שבנויה בלמידה בשלבים. במטרה לשכלל את יכולות הגוף, לארגן יציבה ודיוק תנועתי ולהשתמש במנעד הקלאסי כבסיס לשפה תנועתי.

לאקרובטיקה.jpg

אקרובטיקה

שיעורי אקרובטיקה מבוססים על טכניקות מעולם התעמלות הקרקע והקפוארה וכוללים מגוון רחב של כלים ומיומנויות תנועתיות- קואורדינציה, כח מתפרץ וחיזוק שרירי ליבה. הרפרטואר התנועתי נע מעמידות ידיים ועד גלגלונים וסלטות באוויר. אימון מחזק ותורם לכל טכניקה ועבודה גופנית נוספת.

סדנה ליצירה מונה לדף נחיתה.jpg

סדנה ליצירה

שיעור שבו נארח בסטודיו מורים /רקדנים יוצרים, מתחלפים, אשר ינחו תהליך יצירה מתחילתו ועד סופו. משלבי החיפוש ועד העמדה של קטע שיוצג במהלך השנה. הצצה מלמדת ומעשירה אל מאחורי הקלעים של עולם היצירה עם האנשים שעושים זאת בפועל... כל תהליך יבנה סביב רעיון/ תמה וסגנון ריקוד שונה. 
השיעור מיועד לכיתות ד' ומעלה. 

flowinmotion1.jpg

FlowInMotion

שיעור/אימון שמטרתו חיזוק הגוף ושכלול היכולות- קואורדינציה, גמישות, זריזות ומהירות תגובה למול פרטנר או אביזר. חיזוק מתוך עבודה דינאמית חשיבתית ולא רק סטאטית. שימוש נרחב בשפע של כלים יצירתיים לעבודה לא קונבנציונלית עם הגוף. שיעור שפותח את הגוף והמחשבה ומאוד מאוד מחזק!!
השיעור פתוח לנערות ונשים.

צוות המורות והמורים בסטודיו

נופית.jpg

נופית פרידליך

רקדנית ומורה לגיל הרך ובלט קלאסי. למדה במגמת מחול בבית הספר תיכון חדרה וסיימה בהצטיינות. בעלת תעודת הוראה ותואר ראשון במחול בהצטיינות ממכללת סמינר הקיבוצים. קיבלה מלגת לימודים מלאה לאקדמיה האמריקאית לבלט. 

Final (1 of 1).jpg

איה ברט

מנהלת הסטודיו, מלמדת מחול מודרני, מחול יצירתי לגיל הרך ואימפרוביזציה
מכשירה מורות למחול יצירתי ומטפלת בתנועה.
בעלת BA במחול והוראה ו MA בטיפול בתנועה , אוניברסיטת חיפה.

לירון קיכלר.jpg

לירון קיכלר

מורה לבלט ומחול מודרני.
סיימה בהצטיינות את תכנית ה R A D בסטודיו של מרים קופמן ובוגרת מגמת המחול בתיכון בליך. זוכת מלגות קרן שרת, ג'נט אורדמן וזכתה בתחרות לבלט ע"ש מיה ארבטובה. רקדה בלהקת המחול הקיבוצית הצעירה וכיום עובדת עם כוריאוגרפים עצמאים בארץ.

lihi.jpg

ליהי וגימסטר

רקדנית, יוצרת ומורה. מלמדת אימפרוביזציה ומחול עכשווי למבוגרים וילדים. בוגרת התוכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה במרכז "כלים". בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי. 

מורה לקפוארה, אקרובטיקה ותנועה. בוגר המסלול לתנועה ווינגייט. מתאמן בקפוארה ואקרובטיקה משנת 2001. מדריך ילדים ובוגרים ומעביר סדנאות תנועה בארץ ובעולם.

וליו.jpg

וליו

movement.jpg

ברק חדד

מורה לקרטה ולתנועה, מטפל ברפואה סינית. מלמד ילדים נוער ובוגרים למעלה מ 10 שנים. מעביר סדנאות flowmotion במסגרות שונות בארץ.

Aya Girls (12 of 65).jpg

השאירו פרטים - הכל מתחיל מתנועה קטנה

logo-white.png
bottom of page